Pesuvahendid

Aktiivsed filtrid

Kindlasti on iga autoomaniku jaoks oluline hoida oma sõiduk puhtana ja korras. Selleks on vaja kasutada sobivaid pesuvahendeid, mis tagavad auto kaitse ja puhastamise ilma kahjustamata. Tänapäeval on turul saadaval palju erinevaid pesuvahendeid, mis on mõeldud spetsiaalselt autode puhastamiseks ja hooldamiseks. Siin on mõned näited pesuvahenditest, mida soovitame kasutada oma auto hooldamiseks.

        

Šampoonid

          

Auto šampoonid on spetsiaalselt ette nähtud auto puhastamiseks ja hooldamiseks. Need šampoonid on mõeldud autode lakikihi õrnaks puhastamiseks, kõrvaldades mustuse ja tolmu ilma kriimustusteta. Need sisaldavad tavaliselt puhastavaid aineid, mis eemaldavad mustuse, samuti vahasid ja õlisid, mis aitavad kaitsta autot keskkonnategurite eest.

        

Velje puhastusvahendid

       

Velje puhastusvahendid on spetsiaalselt loodud velgede puhastamiseks, eemaldades kangekaelse mustuse ja piduritolmu. Need pesuvahendid sisaldavad tavaliselt aktiivseid kemikaale, mis aitavad lahustada mustust ja rasket mustust, ilma et see kahjustaks velgede pinda. Veljepuhastusvahendid on olulised mitte ainult velgede väljanägemise parandamiseks, vaid ka selleks, et tagada ohutu sõidukogemus, kuna mustus ja piduritolm võivad mõjutada pidurite jõudlust.

        

Klaasipuhastusvahendid

        

Klaasipuhastusvahendid on spetsiaalselt ette nähtud auto akende ja peeglite puhastamiseks. Need pesuvahendid sisaldavad puhastavaid aineid, mis eemaldavad rasvad, mustuse ja muu saaste ilma akna pinda kahjustamata. Klaasipuhastusvahendid tagavad selge nähtavuse autojuhile, mis on eriti oluline sõidu ajal. Lisaks võivad need vahendid kaitsta klaasi kahjustuste ja kriimustuste eest.

           

Vahad

           

Auto vahad on spetsiaalselt ette nähtud autode kaitsmiseks keskkonnategurite eest, nagu päike, vihm ja tuul. Need vahad aitavad säilitada auto läike ja värvi, samuti kaitsevad autot väikeste kriimustuste ja kahjustuste eest. Auto vahad sisaldavad tavaliselt vahasid ja polümeerseid aineid, mis moodustavad kaitsekihi auto lakikihi peale. 

           

Pesuvahendid peavad tagama efektiivse mustuse eemaldamise, kuid samal ajal ei tohi kahjustada auto värvikatet. Lisaks sellele peavad nad olema keskkonnasõbralikud, et vältida kahjulike kemikaalide tühjendamist kanalisatsiooni.

          

Üks võimalus autode pesemiseks on käsipesu. See nõuab spetsiaalset pesukinnast ja pesulappi, millel on õrnad kiud. Pesuvahendid, mis sobivad käsipesuks, peaksid olema pH-neutraalsed ja sisaldama looduslikke koostisosi, nagu näiteks looduslikke õlisid ja tsitruse ekstrakte. Sellised koostisosad tagavad tõhusa puhastuse ja samal ajal ei kahjusta autovärvi.

          

Teine võimalus on autode pesemine survepesuriga. Sel juhul on oluline valida pesuvahendid, mis sobivad survepesuriga kasutamiseks ja on ohutud autovärvi suhtes. Tavaliselt on need kontsentreeritud pesuvahendid, mis lahjendatakse veega vastavalt tootja juhistele. Enne pesu alustamist tuleks auto kõigepealt loputada veega, et eemaldada lahtine mustus. Seejärel tuleks pesuvahend kanda pinnale survepesuriga ja lasta sellel paar minutit mõjuda. Lõpuks tuleks auto uuesti loputada puhta veega.

         

Kolmas võimalus on autode pesemine isepuhastuvate autopesulate abil. Sellised pesulad on tavaliselt varustatud spetsiaalsete seadmetega, mis tagavad tõhusa puhastuse. Pesuvahendid, mida isepuhastuvates autopesulates kasutatakse, on spetsiaalselt välja töötatud autode pesemiseks ja ei kahjusta autovärvi. Enamik isepuhastuvaid autopesulaid kasutavad vähem vett kui traditsioonilised autopesulad, mis muudab need keskkonnasõbralikumaks.

          

Üks tähtis aspekt pesuvahendite valimisel on nende keskkonnasõbralikkus. Pesuvahendid, mis sisaldavad kahjulikke kemikaale, võivad kahjustada loodust ja põhjustada pikaajalist kahju. Seetõttu peaksid autopesulad valima keskkonnasõbralikud pesuvahendid, mis sisaldavad looduslikke koostisosi ja mille pH-tase on tasakaalustatud.

Liitu kohe uudiskirjaga

Liituge, et saada osa allahindlustest ja pakkumistest

Product added to compare.