-
-
Kokku on 909 toodet.
Diferentsiaalülekanne on sõiduki üks kõige olulisemaid osi, mis võimaldab sõidukil paremini ja sujuvamalt liikuda. Diferentsiaalülekande ülesanne on tagada jõu edastamine sõiduki erinevatele ratastele, et tagada parim veojõud ja juhitavus erinevates sõiduoludes.
Sõidukite diferentsiaalülekandeid on erinevaid tüüpe, mis sobivad erinevatele sõidukitele ja kasutusviisidele. Näiteks on olemas tavapärased diferentsiaalid, piiratud libisemisega diferentsiaalid ja lukustatavad diferentsiaalid.
Tavapärased diferentsiaalid on kõige levinumad diferentsiaalid sõiduautodes. Need töötavad nii, et jõud jagatakse võrdselt mõlemale rattaotsale, kuid kui üks ratas kaotab haardumise, siis jõud suunatakse teisele rattale. Selline süsteem töötab hästi enamiku sõiduolukordade puhul, kuid kui üks ratas kaotab haardumise, siis teine ratas ei saa enam piisavalt jõudu ja sõiduki veojõud halveneb.
Piiratud libisemisega diferentsiaalid on edasiarendus tavapärastest diferentsiaalidest ning aitavad vältida ühe ratta libisemist. Need diferentsiaalid kasutavad hõõrdplaate, et tagada, et jõud jagatakse võrdselt mõlemale rattale, kuid kui üks ratas kaotab haardumise, siis hõõrdplaadid hakkavad pidurdama seda ratast ja suunavad jõu teisele rattale. Selline süsteem tagab parema veojõu, kuid piiratud libisemisega diferentsiaalid võivad olla kulukad ja keerukad hooldada.
Lukustatavad diferentsiaalid on kõige arenenumad diferentsiaalid, mis tagavad parema veojõu sõiduki erinevatel teedel ja tingimustes. Lukustatavad diferentsiaalid võimaldavad juhil lukustada diferentsiaali, et jõud jaguneks võrdselt mõlemale rattale, sõltumata sellest, kas üks ratas kaotab haardumise või mitte. Selline süsteem tagab parima veojõu nii maanteel kui ka rasketes sõiduoludes, kuid lukustatavad diferentsiaalid võivad olla kallid ja rasked hooldada.
Lukustatav diferentsiaal on kõige arenenum tüüp ning see võimaldab juhil lukustada diferentsiaali, et tagada võrdsed jõuülekanded mõlemale rattale. See tagab parima võimaliku veojõu nii maanteel kui ka rasketes sõiduoludes. Lukustatavad diferentsiaalid on kallid ja hooldusmahukad, kuid need tagavad kindla ja stabiilse sõidukogemuse. Kui sõidukijuht kavatseb kasutada oma sõidukit ekstreemsetes sõiduoludes, siis tasub kaaluda lukustatava diferentsiaali paigaldamist.
Diferentsiaalide töökindlus ja vastupidavus sõltuvad suuresti nende korralisest hooldamisest ja õigeaegsest remondist. Kui diferentsiaal on defektne, võib see põhjustada mitmeid probleeme, mis mõjutavad sõiduki tulemuslikkust ja ohutust. Näiteks võib probleemne diferentsiaal põhjustada kõrvalekaldeid sõiduki suunast, vibratsiooni või ebatavalisi müra. Lisaks võib halb diferentsiaal halvendada sõiduki juhitavust ja ohustada sõiduki ohutust, eriti kui sõiduk kaotab haardumise ootamatult. Seetõttu on oluline kontrollida oma sõiduki diferentsiaali regulaarselt ja vajadusel teostada õigeaegset hooldust või remonti.
Kokkuvõtvalt võib öelda, et diferentsiaal on üks olulisemaid osi sõiduki jõuülekandesüsteemis, mis tagab parema veojõu ja stabiilsema sõidukogemuse. Erinevate sõiduolude jaoks on olemas erinevad tüübid diferentsiaalidest, mis sobivad erinevatele sõidukitele ja kasutusviisidele. Seetõttu on oluline valida õige tüüp vastavalt oma sõidu vajadustele ja eelistustele ning tagada selle korraline hooldus ja remont. Selle abil saate tagada oma sõiduki jõudluse ja ohutuse ning nautida mugavamat ja stabiilsemat sõidukogemust.