Tahmafilter FAP DPF

Aktiivsed filtrid

Tahmafilter (FAP,DPF) on auto heitgaaside süsteemi oluline osa, mis aitab vähendada tahkete osakeste emissiooni ja parandab seeläbi õhukvaliteeti. Tahmafilter kogub endasse väljatuleva heitgaasi tahmaosakesi ning põletab need hiljem kõrgel temperatuuril ära, et vältida nende sattumist keskkonda.

       

Tahmafiltri tähtsus auto heitgaaside süsteemis on suurenenud peamiselt seetõttu, et keskkonna- ja tervisekaitsenõuded on muutunud rangemaks. Tahkete osakeste emissiooni vähendamiseks on nõutud, et autotootjad paigaldaksid tahmafiltrid kõikidesse uutesse diiselmootoriga autodesse.

       

Tahmafiltri tööpõhimõte on üsna lihtne - see püüab kinni väljatulevast heitgaasist tahmaosakesi ning kogub need endasse. Kui tahmafilter saavutab teatud mahutatuse, toimub regeneratsioon - protsess, mis põletab tahmaosakesed kõrgel temperatuuril ära, et tagada tahmafiltri tõhus toimimine.

       

Tahmafiltril on mitmeid eeliseid, mis muudavad selle populaarseks autoomanike seas. Esiteks aitab tahmafilter vähendada kahjulike tahkete osakeste emissiooni, mis on eriti oluline linnades ja tiheda liiklusega piirkondades, kus õhukvaliteet võib olla halb. Teiseks parandab tahmafilter auto jõudlust, sest vähemalt osaliselt blokeeritud tahmafilter võib mõjutada mootori jõudlust ja kütusekulu. Kolmandaks aitab tahmafilter pikendada mootori eluiga, sest see kaitseb mootorit tahmaosakeste kahjuliku mõju eest.

       

Kuigi tahmafilter on auto heitgaaside süsteemi oluline osa, võib selle tõhusus halveneda, kui filtri tühjenemist ei kontrollita ega puhastata regulaarselt. Täis või blokeeritud tahmafilter võib mõjutada mootori jõudlust, suurendada kütusekulu ning viia lõpuks mootori rikkeni.

       

Tahmafiltri hooldus ja puhastamine on seega oluline, et tagada tahmafiltri tõhus toimimine ning vältida tõsiseid kahjustusi auto mootorile. Tahmafiltri hooldamiseks on olemas mitmeid meetodeid, nagu näiteks spetsiaalsed puhastusained või mehaaniline puhastamine. 

       

FAP-filtrid on kohustuslikud praktiliselt kõigis uutes diiselmootoriga sõidukites. Need on mõeldud selleks, et piirata heitgaaside hulka, mis eralduvad autost mootori käigushoidmisel. FAP-filtrid on suurepärane vahend, mis aitab kaasa keskkonna saastamise vähendamisele, kuid neil on ka oma puudused.

       

FAP-filtrite kõige tavalisem probleem on nende ummistumine. Kui FAP-filtrit ei hoolda ega puhastata regulaarselt, võib see ummistuda. See juhtub siis, kui tahm hakkab kogunema filtri sisse ja blokeerib õhuvoolu. Kui see juhtub, hakkab autol ilmnema probleeme, näiteks mootori jõudluse vähenemine ja suurenenud kütusekulu. Kui FAP-filtri probleemi ignoreerida, võib see põhjustada ka tõsisemaid probleeme, nagu näiteks mootori rikkeid ja kõrgeid remondikulusid.

       

Kuidas lahendada FAP-filtri ummistumise probleemi? Esimene ja kõige lihtsam viis on hoida filtri seisundit regulaarselt kontrolli all ning vajadusel teostada filtri puhastust. Kuid enamasti on see lihtsam öelda kui teha. Enamik FAP-filtreid ei ole kergesti ligipääsetavad ning nende puhastamine võib osutuda üsna keeruliseks. Selleks on soovitatav pöörduda spetsialistide poole.

       

Kui FAP-filtrit ei saa puhastada, on järgmine võimalus see välja vahetada. FAP-filtri väljavahetamine võib olla üsna kulukas, kuid see on sageli ainus viis probleemist vabanemiseks. Enamik autoremonditöökodasid pakub FAP-filtri väljavahetamisteenuseid. Enne otsuse tegemist tuleks aga hoolikalt kaaluda kõiki võimalusi ning konsulteerida spetsialistiga, et leida kõige sobivam lahendus.

       

FAP-filtrite tulevik näib olevat pigem ebakindel. Paljudes Euroopa riikides on kaalumisel diiselsõidukite keelustamine linnades, kus keskkonnasõbralikkus on suurimaks prioriteediks. See võib tähendada seda, et diiselsõidukid hakkavad kaduma ning FAP-filtrid koos nendega. Siiski on FAP-filtrite tulevik endiselt ebaselge ning sellest ei tohiks loobuda enne, kui on leitud uued keskkonnasõbralikumad lahendused.

Liitu kohe uudiskirjaga

Liituge, et saada osa allahindlustest ja pakkumistest

Product added to compare.