Valuveljed

Aktiivsed filtrid

Valuveljed on auto rataste selgroog. Need on valmistatud alumiiniumisulamist. Neid rattaid iseloomustab nende vastupidavus. Need on ka esteetiliselt meeldivamad. 

Ajaloost

Varaseimad valuveljed on teadaolevalt pärit 1960. aastatest. Need olid tugevalt magneesiumiga legeeritud. 1960. aastate keskel ja lõpus vahetasid alumiiniumist veljed välja magneesiumi. Selle moderniseerimise plussidest:

1. Madalad kulud.

2.Kõrge jõudlus.

Alumiiniumkettad on tavaliselt vastuvõtlikud korrosioonile. Korrosioon hakkab neid ära sööma kolme kuni viie aasta pärast. Neid on raskem parandada kui teraskettaid. Kergsulamist veljed on kallimad toota kui tavalised terasveljed. Siiski on need olnud ringluses alates 2000. aastast ja on nüüd saadaval ökonoomsetele ja alamklassi sõidukitele. Luksusautode standardvarustusse kuuluvad kergsulamist veljed. Valuvelgede kõrge hind meelitab vargaid; massiliste varguste vastu võitlemiseks on tootjad ja edasimüüjad hakanud kasutama lukustusmutreid, poldid, mille eemaldamiseks on vaja spetsiaalset võtit.

Tüübid

Enamik kergsulamist tooteid valmistatakse valandite abil; mõned neist valmistatakse sepistamise teel. Sepistatud on üldiselt kergem ja tugevam, kuid maksab rohkem.

Valmistatakse ka magneesiumist koosnevaid versioone, mida nimetatakse magnetratasteks. Neid kasutati algselt võidusõiduautodes. Siin on sulam valmistatud alumiiniumist, plastikust ja komposiitidest. Neid kasutatakse jalgratastel, ratastoolidel ja rula- ja rulluiskudel. 

Magneesiumrattaid ei toodeta enam puhtal kujul, sest magneesiumil on palju probleeme. Tänapäeval võib selliseid komponente näha ainult vanematel autodel. 

Sepistamine võib toimuda lihtsa või keerukama sepistamisprotsessi abil, kasutades erinevaid magneesiumisulameid (AK80, Q60, MA14). Selle protsessi abil toodetud esemed on üldiselt tugevamad kui alumiiniumtooted, kuigi kulud on oluliselt kõrgemad. Sepistamine on töömahukas protsess, mis hõlmab kuumutamist, valtsimist, kõrgsurvetöötlust ja haamritamist. Selle tulemusena toimuvad muutused molekulaarsel tasandil ja sulam muutub üha tugevamaks.

Valides

Õige eseme valimine ei ole nii lihtne, kui esialgu võib tunduda.

Valuveljed toodetakse Hiinas, Türgis, Itaalias ja Venemaal. Tehnoloogia kvaliteet on esmatähtis, et mitte sattuda õnnetustesse. Veebipood ¬top1 autovaruosad pakub ainult sertifitseeritud tooteid. 

Klientide ohutus on esmatähtis. Kogenud spetsialistid kutsuvad teid üles ja aitavad teil valida vajalikke kaupu, disaini, suurusi, räägivad arukalt rehvide mahu, tüübi, läbimõõdu ja kaalu suhtest. Kvaliteedi tagamine, pädev teenindus, individuaalne lähenemine.

Moodne digitaalne tellimuste töötlemise tehnoloogia on mugav ja praktiline ning tulemused rõõmustavad teid.

Liitu kohe uudiskirjaga

Liituge, et saada osa allahindlustest ja pakkumistest

Product added to compare.